تبلیغات
www.parlaclick.com the best - چگونه مانع طلاق شوم؟
the best
خبر - طنز - و...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

چگونه مانع طلاق شوم؟

میخواهم زندگی زناشویی‌ام را حفظ كنم

آیا كنترل زندگی زناشویی خود را از دست داده‌اید؟ آیا درباره این مسئله با خود فكر كرده‌اید كه برای حفظ زندگی‌ام چه كاری میتوانم انجام دهم؟
به شما مژده میدهم كه برای ممانعت از طلاق راه‌حل‌هایی وجود دارد كه برای حفظ زندگی‌تان به شما كمک میكند.

اولین كاری كه باید انجام دهید این است كه خونسرد باشید و شرایط خود را ارزیابی كنید. درباره راه‌حل‌هایی فكر كنید كه ممكن است در مشكلات رایج زندگی زناشویی شما تأثیر داشته باشند. این مثل معروف كه میگوید «در و تخته با هم جورند» مثلی درست و بجاست. زمانی كه همسرتان اشتباهی مرتكب میشود، شما هم به همان اندازه مقصر هستید. با اینكه عقیده دارید همسرتان مسبب ایجاد مشكلات است، عكس‌العمل شما نیز عامل دیگری برای به وجود آمدن آن مسئله است.

رفتارها و گفتارهای منفی تنها به ضرر شما خواهد بود. به منظور جلوگیری از طلاق و حفظ زندگیتان، باید از واكنش نشان دادن به رفتارهای همسرتان بپرهیزید و دست به انجام اقدامات ضروری كه زندگی شما را به حالت اول باز میگرداند، بزنید. با وجود این دلایل، انتقاد از روی عصبانیت هم فقط اوضاع را بدتر میكند.

تغییر برخورد و رفتار كمک زیادی در مانع شدن از پایان یافتن زندگی زناشویی به شما میكند. عواطف و احساسات شما در برابر همسرتان مطابق با رفتار شما با اوست و احساسات همسرتان در برابر شما براساس رفتاری است كه او با شما دارد. آیا تا به حال با دیگران با عشق، مهربانی و روش‌های متعهدانه برخورد كرده‌اید؟ شما نمیتوانید چگونگی تفكرات و احساسات همسرتان را كنترل كنید، اما میتوانید واكنش‌های خود را نسبت به همسرتان تغییر دهید. یادتان باشد تنها كسی كه میتوانید بر او كنترل داشته باشید، فقط خودتان هستید.

اغلب، زندگی زناشویی به دلیل گرفتاری‌های زن، نظیر كار، فرزندان و مسئولیت‌های روزانه در نگهداری خانواده، تازگی خود را از دست میدهد و باعث بی‌توجهی به روابط زناشویی میشود. وقتی رابطه‌ای به این نقطه میرسد، به‌ راحتی از همسر خود دلسرد میشوید و اجازه میدهید تا هر چیز پراهمیت دیگری در زندگی جای همسر و زندگی زناشویی‌تان را بگیرد. همچنین، در زندگی‌هایی كه به این مرحله رسیده باشند، احتمال جدایی زوج‌ها بیشتر است.

برای همسر خود وقت بگذارید. بنشینید و درباره مسائلی كه اتفاق افتاده به طور طبیعی صحبت كنید. درباره آنچه از زندگی مشتركتان میخواهید و به آن نیاز دارید و آنچه عقیده دارید باعث مشكلات میشوند، گفت‌وگو كنید. گفت‌وگو كردن، مشاجره كردن و متهم كردن نیست.

به همان اندازه كه انسان‌ها دستخوش تغییر میشوند، زندگی زناشویی نیز دائما تغییر میكند. به منظور حفظ زندگی مشتركتان باید دلایلی كه باعث رسیدن به مرحله جدایی شده است را به درستی مورد ارزیابی قرار دهید؛ مشكل هر چه باشد، امیدی برای حفظ زندگی وجود دارد.

این رهنمودها در صورتی قادر خواهند بود در آغاز مسیری برای حفظ زندگی زناشویی به شما كمک كنند كه خود شما هم برای ممانعت از طلاق مصمم باشید و شما در این راه، نیاز به طرحی قابل اطمینان خواهید داشت.

«آیا برای نجات زندگی زناشویی امیدی هست؟» با بازدید از هر محكمه‌ای كه مربوط به طلاق یا ازدواج است، سؤال بالا برای شما پیش می‌آید. وقتی در بحبوحه پریشانی و ناراحتی قرار میگیرید، گاهی یافتن یک راه‌حل، دشوار خواهد بود. اما پاسخ این سؤال این است كه «بله، در بیشتر موارد برای نجات زندگی امیدی هست».

بیشتر مشكلات ریشه در روابط بد یا عدم‌ارتباط دارند، به همین دلیل، بیشتر اوقات در زندگی مشترک وقتی یكی حرف طلاق را به میان می‌آورد، طرف مقابل كاملاً غافلگیر میشود.

اجازه دهید تا مثالی را عنوان كنم. زنی، كه ما او را لورا مینامیم، به زمان بیشتری برای گفت‌وگو با شوهرش نیاز دارد. شوهر او، كه او را مایک مینامیم، ممكن است شغلی داشته باشد كه احتیاج به اضافه كاری زیادی داشته باشد، همچنین او سرگرمی‌هایی دارد كه در اوقات بیكاری‌اش به آنها میپردازد، اما لورا در آنها شركت نمیكند.

لورا به جای صحبت كردن با مایک و به جای اینكه به او بگوید كه دوست دارد زمان بیشتری را با هم بگذرانند، انتظار دارد مایک نیاز او را درک كند و وقتی مایک متوجه این موضوع نمیشود، بسیار عصبانی و رنجیده خاطر میشود.

لورا بالاخره به مایک موضوع را گفت در حالی كه از او عصبانی بود ولی مایک حتی دلیل آن را هم نمیدانست. چه اتفاقی افتاده بود كه یک مسئله كوچک تبدیل به بحثی بزرگ شده بود؟ مایک حتی نمیدانست مسئله‌ای كه برای لورا مشكلی بزرگ است، به وجود آمده. مشكل لورا و مایک چیزی است كه بیشتر زوج‌ها در زندگی مشترک خود با آن دست به گریبان هستند و آن فقدان یک ارتباط ساده است كه به طرز غیرقابل كنترلی اختلافات را تشدید میكند.

این یک سناریوی ساختگی بود، اما به شما قول میدهم‌چنین رویدادهایی همیشه و در همه خانواده‌ها پیش می‌آید. وقتی مشكلی كوچک مورد توجه قرار نگیرد، بدون اینكه متوجه شوید تبدیل به مشكلی بزرگ، پیش رویتان میشود.

آیا تا به حال به مشكلی جزئی اجازه داده‌اید كه آن‌قدر بزرگ شود كه شما در برابر آن عكس‌العملی جدی نشان دهید؟ حتی اگر مشكلات زندگی بیش از حد بزرگ شده باشند هم هنوز امیدی برای نجات زندگی مشترک وجود دارد، به شرط آنكه برای حل‌ مشكلات از دیگران كمک بگیرید.

 

كمک كنید تا زندگی‌ام را حفظ كنم

اگر دریابید كه زندگی زناشویی‌تان در حال از دست رفتن است و آخرین چیزی كه شما میخواهید طلاق است، چه كاری میتوانید انجام دهید؟ از شما میخواهم بدانید كه امیدی هست. بسیاری از زندگی‌های زناشویی، فقط به خاطر اینكه زوجین میخواهند خود را مصمم‌تر از دیگری نشان دهند، به طرز وخیمی به شكست می‌انجامد و پایان میپذیرد.

این پرسش‌ها را از خود بپرسید:
آیا رابطه‌ای درست برقرار میكنید؟
تنها تصمیمی كه در میان مسائلی كه زندگی مشترک شما را تهدید میكند، هرگز نمیتوانید آن را عملی كنید، فارغ شدن از برقراری ارتباطی تأثیرگذار است؛ ارتباطی نه با مجادله و تهدید، بلكه با درست گفت‌وگو كردن. یک ارتباط حقیقی تقریباً همیشه در زندگی‌های مشتركی كه آشفته هستند، از بین میرود.

آیا به همسر خود احترام میگذارید؟
همیشه بین زوج‌های موفق احترام متقابل وجود دارد. رفتارهای پر از نفرت و تعبیرات كوته نظرانه پر شور، باعث اهانت به همسر و ویران كردن عشق میشود. شما نمیتوانید بی ‌احترامی ‌كردن‌های خود را مخفی كنید زیرا این مسئله از سخنان و رفتارهایتان آشكار میشود. در این زمان همسرتان نسبت به شما احساس یأس میكند و هیچ كاری درست پیش نمیرود؛ بدون احترام متقابل زندگی زناشویی سالمی نخواهید داشت.

به چه میزان متعهد هستید؟
كار، دوستان، سرگرمی‌ها، كارهای خانه، خانواده گسترده، همه و همه لیستی از مواردی است كه برای افراد متعهد اهمیت دارد. در رأس این لیست باید زندگی زناشویی شما قرار بگیرد. دقت كنید كه اجازه ندهید كسی یا چیز دیگری قبل از زندگی زناشویی‌تان بیاید.

از مشكلات دوری نكنید

هر چه بیشتر از مشكلات دوری كنید، زندگی زناشویی‌تان بیش از پیش آسیب خواهد دید. زندگی‌های مشترکی كه در نقطه شكست قرار دارند، همین حالا به یک طرح عملیاتی نیاز دارند. به منظور حفظ زندگی، شما به طرحی نیاز دارید كه اجازه درک مشكلات و تمركز بر بازیابی عشق و تعهد را كه سابق بر این جزئی از زندگی مشترک شما بوده، بدهد.

بیاموزید چگونه طرحی اثبات‌شده را به فعل در بیاورید و برای نجات زندگی مشترک خود بار دیگر به همسرتان بپیوندید؛ شما، همسرتان و زندگی مشتركتان شایستگی آن را دارید.

طبق آمارها، نیمی از ازدواج‌ها در 7 سال اول زندگی مشترک پایان میپذیرد؛ این بدین معناست كه نیمی از آنها به زندگی ادامه میدهند. آیا زندگی شما هم تداوم خواهد داشت؟
 

او طلاق میخواهد، اما من نه

همسرتان به شما گفته كه میخواهد از شما جدا شود و شما را دچار سردرگمی كرده است.
شما خواهان طلاق نیستید ولی نمیدانید چه اقدامی كنید.
در دل احساس درد و رنج زیادی دارید، نه میتوانید چیزی بخورید و نه میتوانید بخوابید؛ حقیقت این است كه شما آشكارا از انجام هر كاری ناتوان میشوید.

در درجه اول، سعی كنید خونسردی خود را حفظ كنید و شرایط عادی را به زندگی خود بازگردانید؛ شما به قرار گرفتن در یک وضعیت فكری مناسب، به منظور نجات زندگی‌تان از طلاق، نیازمندید.در درجه دوم، نباید تسلیم شوید.

اگر تا به حال عشقی در زندگی مشتركتان وجود داشته، این ارزش جنگیدن را دارد. بری پیدا كردن راهی برای حفظ زندگی، مسیر همواری در پیش رو نداریم، اما هر تلاش با نفوذی در دراز مدت مطمئنا شایسته زندگی زناشویی است.

درباره وبلاگ

نظر بدهید
مدیر وبلاگ :

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان