تبلیغات
www.parlaclick.com the best - احکام چت در اسلام
the best
خبر - طنز - و...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

احکام چت در اسلام

اگر مردی و زنی به قصد چت خصوصی وارد مسنجر شوند، واجب است كه قبل از شروع چت، صیغهء حلالیت مجازی بین آن دو جاری شود. این صیغه به صورت لوگو در دسترس همه افراد قرار میگیرد تا با كلیک به روی آن به صورت خودكار جاری گردد.

*كلیک كردن هر دو نفر مستحب است.
*بدیهی ایست كه این صیغه، تنها تا باز بودن پنجرهء چت اعتبار دارد و با بسته شدن پنجره، چه سهوا و چه عمداً، صیغه خود به خود فسخ میگردد.
*این نوع صیغه فقط مختص زنان بیوه میباشد. زنان بیوه مجاز به باز كردن همزمان دو پنجرهء چت یا بیشتر از آن نیستند.
*دختران و زنان متأهل فقط میتوانند از صیغهء مجازی محرمیت استفاده كنند و حق استفاده از صیغهء مجازی حلالیت را ندارند (چت در حد سلام و احوالپرسی و با درصد اروتیک كمتر.)
*صیغهء مجازی محرمیت، همچون صیغهء مجازی حلالیت، به صورت لوگو در محل مناسب قرار خواهد گرفت.
*تمام احكام جاری شدن و فسخ این دو نوع صیغه یكسان میباشد.
*مردان متأهل حق باز كردن بیش از چهار و مردان مجرد پنج پنجرهء توامان چت را ندارند.
*فرستادن هر نوع ایكون بعد از جاری شدن صیغه حلال میباشد.
*چنانچه آیكونی قبل از جاری شدن صیغه ارسال گردد، این آیكون حرام زاده بوده و احكام آیكون های حرمزاده در مورد آن مصداق دارد.
*اگر به هر علت غیر ارادی، مثل وقوع زلزله، تسک كردن ناگهانی سیستم، قطع شدن كانكشن یكی از دو طرف و قس الی الهذا، آیكونی قبل از جاری شدن صیغه ارسال گردد، احكام آیكون های حرامزادهء مشبهه بر آن صادق است.
*بستن پنجرهء چت به اختیار مردان میباشد. چنانچه زنی قبل از مرد اقدام به بستن آن بكند، واجب است تا 4 روز عدهء پنجرهء بسته شده را به جا بیاورد. قبل از پایان عده، حق چت با هیچ ذكور دیگری را ندارد.
*چنانچه زن متأهلی با بدون جاری شدن صیغهء مجازی حلالیت اقدام به چت با مردی بكند، این چت به منزلهء زنای محصنهء مجازی بوده و حد سنگسار مجازی بر او لازم میگردد.
*اگر مردی اقدام به چت با زنی متأهل بنماید، با علم به متأهل بودن زن، حتی در صورت جاری شدن صیغهء مجازی حلالیت حد تعزیری شلاق اینترنتی بر او لازم میگردد.
*زنان و مردان مشمول صیغهء مجازی حلالیت، در صورت چت كردن بدون جاری نمودن صیغه، در بار اول و دوم و سوم به حد تعزیری شلاق اینترنی محكوم شده و در صورت تكرار در بار چهارم مصداق مفسد ( ه ) فی النت بوده و اجرای حكم اعدام اینترنتی بر آنان لازم است.

درباره وبلاگ

نظر بدهید
مدیر وبلاگ :

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان