تبلیغات
www.parlaclick.com the best - آیا گفتن دوستت دارم برای شما مشکل است؟
the best
خبر - طنز - و...

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آیا گفتن دوستت دارم برای شما مشکل است؟

آیا شما عاشق نامزدتان هستید و نمیدانید چطور احساسات‌تان و عشق‌تان را به او ابراز کنید؟
وقتی که شخصی احساس میکند عاشق جنس مخالف خود شده است برای اینکه احساساتش را به او بیان کند دچار مشکل میشود و نمیداند چطور این کار را انجام دهد. در صورتی که با گفتن چندین جمله ی ساده میتوانید احساس حقیقی خود را به طرف مقابل انتقال دهید.
روان شناسان معتقد هستند، ابراز عشق و بیان احساسات هر شخصی نسبت به جنس مخالفش کمی دشوار است و این موضوع کاملاً امری طبیعی است اما یک سری از افراد با ابراز عشق‌شان خیلی مشکل دارند و حتی هیچ گاه نمیتوانند جمله ی دوست دارم را به زبان بیاورند، این افراد دارای مشکل و عقده ای در دوران کودکی‌شان هستند، یعنی خانواده‌شان نحوه ی و روش ابراز علاقه را به فرزندشان نیاموخته اند یا اینکه او در خانواده ای بزرگ شده است که به  مسائل عاطفی کمتر پرداخته شده است.
به همین علت او در دوره‌های بعدی زندگیش به مشکل برخورده است و نمیتواند احساساتش را ابراز کند .
معمولاً افرادی که این مشکل را دارند تعریف میکنند که  همیشه جمله ی " دوست دارم" در گلویم  مانده است، نمیتوانم این جمله ی را به معشوق خود انتقال دهم،  نمیتوانم کاری انجام دهم تا مانعی را که در گلویم وجود دارد از بین ببرم و این جمله را به زبان بیاورم.
البته لازم به ذکر است که این موضوع با توجه به سن، جنسیت شخص و اینکه او چندمین فرزند خانواده است تفاوت دارد و میتواند افزایش یا کاهش داشته باشد.
روان شناسان مدعی هستند، برخی دیگر از افراد به علت اینکه  بیش از حد خجالتی هستند نمیتوانند احساسات قلبی خود را به معشوق‌شان انتقال دهند، البته افرادی که خجالتی هستند به مراتب خیلی بهتر از افرادی هستند که دارای عقده‌های دوران کودکی هستند.

افرادی که دارای این مشکل هستند، در درون خودشان دچار یک جنگ داخلی میشوند. آنها میخواهند عشق خود را ابراز کنند اما میترسند که مبادا از طرف فرد مقابل‌شان مورد مورد تمسخر قرار گیرند، مگر زمانی که شخص مقابل‌شان اظهار علاقه کند و آنها نیز در جواب علاقه ی او این جرأت را پیدا کنند که علاقه‌شان را بر زبان بیاورند وگرنه ممکن است حتی سالها این احساس را بر زبان نیاورند.
البته خجالتی بودن نیز یک مشکلی است که در ریشه در دوران کودکی هر شخصی دارد، در همان دوره ی کودکی باید خجالتی بودن فرزند را درمان کرد تا این مشکل حادتر نشود. اما یک نکته ی قابل توجه وجود دارد و آن نکته به این ترتیب میباشد برای اینکه دیگری را دوست داشته باشید در وحله ی اول باید خودتان، شخصیت‌تان را دوست داشته باشید تا بتوانید شخص دیگری را دوست داشته باشید در غیر این صورت نمیتوانید شخص دیگری را دوست داشته باشید و به او اظهار علاقه مندی داشته باشید .
البته شما به طرق مختلف میتوانید به همسر یا نامزدتان اظهار علاقه داشته باشید مثلاً ، برای او نامه ای بنویسید و این موضوع را برای او شرح دهید، یا به وسیله ی  ایمیل، پیامک و... اما معمولاً افراد تمایل دارند این جمله، "دوستت دارم"  اظهار عشق و علاقه  را از شخصی که دوستش دارند بشنوند تا اینکه این جمله را به صورت کتبی در نامه، میل و ... بخوانند.

درباره وبلاگ

نظر بدهید
مدیر وبلاگ :

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان

ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان